Warning: DOMDocument::loadHTML(): Unexpected end tag : p in Entity, line: 21 in /home/iranmahik/public_html/wp-content/themes/aradrolling/functions.php on line 990
تولید انواع ماهی پرورشی گرمابی - شایلی فیش

تولید انواع ماهی پرورشی گرمابی

ماهی یکی از آبزیان خوشمزه است. که دارای خاصیت های زیادی می باشد. از جمله منبع پروتئین است، محل زندگی ماهی ها در دریا، رودخانه، تالاب و یا استخر های ماهی است. ماهی انواع مختلفی دارد بعضی از  ماهی ها تیغ دار و بدون تیغ، بعضی از ماهی ها بزرگ و کوچک هستند. 

تولید انواع ماهی پرورشی گرمابی از جمله فیتوفاگ و تیلاپیلا و…. این ماهی ها جزء دریای چین هستند، که دارای ارزش غذایی فراوانی می باشند  که در ادامه به آن می پردازیم.

تولید انواع ماهی پرورشی گرمابی

انواع ماهیان گرمابی کدام اند؟

انواع ماهیان گرمابی کدام اند؟ انواع ماهیان گرمابی:

  • ماهی گهبد: که به خاطر سر بزرگی که دارد به کپور سرگنده نیز شهرت دارد. 
  • ماهی آمور: این نوع ماهی کپور علفخوار می باشد.
  • ماهی نقره ای و یا فیتوفاگ: دارای بالاتنه ی بزرگ و دم باریک و وزن خوبی دارد.
  • ماهی کپور ساده:این ماهی دارای بدنه پهنی می باشد و معمولا در سن 3سالگی بالغ می شوند.

از اصول پرورش ماهیان گرمابی به گروهی از ماهی هایی گفته می شود که در آب گرم و ملایم تکثیر و پرورش می یابد. دمای مناسب ماهی کپور 18تا 25درجه می باشد.و ماهی تیلاپیلا در دمای بالاتری بین 20تا 30 تکثیر و رشد می کند . به این نوع رشد و تکثیر ماهی گرمابی می گویند.

ماهی کپور  پرورشی و اقتصادی است و به تمام نقاط مختلف صادر می شود. پرورش این ماهی مقرون به صرفه می باشد. خواص ماهی آزاد فیتوفاگ با ماهی پرورشی فرق چندانی ندارد چون این نوع ماهی تغذیه ی مناسبی دارند.

از خواص ماهی پرورشی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

ماهی پرورشی کپور دارای ویتامین ها و خواص زیادی برای همه افراد در سنین متفاوت می باشد. خواص ماهی کپور فوق العاده زیاد می باشد و دارای امگا۳ فراوان می باشد. پزشکان به افرادی که سیستم ایمنی ضعیفی دارند و بیشتر ایام سال را مریض می باشند مصرف این محصول غنی را توصیه می کند

خانم های باردار، بیماران دیابتی، برای بیماران قلبی، افرادی که رژیم لاغری دارند. علاوه بر تاثیر مثبت برای تقویت سیستم ایمنی، در سیستم عصبی نیز تاُثیر مثبت دارد، ماهی پرورشی بدون استخوان بسیار طرفدار دارد چون علاوه بر مزه خوبی که دارد به راحتی قابل مصرف می باشد

طعم ماهی پرورشی بسیار خوشمزه و لذیذ است و چون اکثرا دارای گوشت نرم، لطیف و بدون تیغ و خار هستند  مورد پسند خیلی ها از جمله کودکان شده است. دلیل محبوبیت این ماهی ها فقط آسانی خوراک نیست بلکه این ماهی ها دارای خواص فراوانی از جمله: دارای امگا۳، پروتئین و مواد مغذی فراوان دیگر نیز دارند.

توصیه ی ویژه به کسانی که به تازگی عمل قلب باز انجام داده اند این ماهی دارای چربی سالم و گوشت سفید می باشد و برای سلامتی بسیار مفید می باشد.

عمده فروشی ماهی پرورشی گرمابی

عمده فروشی ماهی پرورشی گرمابی تولید ماهی گرمابی در فصل تابستان تکثیر بیشتری دارد. عمده فروشی ماهی پرورشی گرمابی ماهی های خود را از طریق سایت های اینترنتی به قیمت روز به فروش می رساند. در هر کجای ایران که هستید می توانید از طریق اینترنت ماهی مورد نظر خود را تهیه کنید. 

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما