Warning: DOMDocument::loadHTML(): Unexpected end tag : p in Entity, line: 13 in /home/iranmahik/public_html/wp-content/themes/aradrolling/functions.php on line 990
خرید ماهی آمور (سفید) به قیمت عمده سال ۱۴۰۰ - شایلی فیش

خرید ماهی آمور (سفید) به قیمت عمده سال ۱۴۰۰

خرید ماهی آمور (سفید) به قیمت عمده سال ۱۴۰۰

خرید ماهی آمور (سفید) به قیمت عمده سال ۱۴۰۰ از بازار ماهی اهواز و تهران در سایت مجموعه شایلی فیش به صورت آنلاین امکان پذیر است. خرید ماهی آمور (سفید) به قیمت عمده در بازار ماهی اهواز به دلیل نزدیکی به مراکز تولید و پرورش این ماهی پر تقاضا بسیار به صرفه خواهد بود.

ماهی آمور پرورشی ( ماهی سفید انزلی – خزر) از خانواده کپور ماهیان می­باشد و در آب شیرین پرورش داده می­شود. درنواحی شمالی ایران ماهی آمور پرورشی به دلیل شباهت ظاهری که به ماهی سفید خزر دارد به ماهی سفید پرورشی یا ماهی سفید انزلی معروف شده‌است.

خرید ماهی آمور (سفید) به قیمت عمده

لیست قیمت عمده آنلاین ماهی آمور پرورشی سال۱۴۰۰

خرید ماهی آمور (سفید) به قیمت عمده

لیست قیمت روز ماهی آمور باکیفیت سال ۱۴۰۰ به صورت روزانه در سایت فروش مجموعه شایلی فیش بروزرسانی می­گردد. جهت استعلام قیمت و گرفتن لیست قیمت می­توانید در سایت مجموعه شایلی فیش و یا از طریق تماس با کارشناسان فروش مجموعه اقدام نمایید. ماهی آمور به دلیل مرغوبیت گوشت، رشد سریع، امکان تکثیر سریع و تغذیه با علوفه دستی از جمله ماهیان پرورشی صدرنشین محسوب می­شود.

تهیه مستقیم و بدون واسطه به قیمت عمده از مراکز تهیه و توزیع ماهی آمور پرورشی سبب می­گیرد قیمت روز ماهی آمور پرورشی در بازارهای ماهی مانند بازار ماهی تهران، بازار ماهی رشت، بازار ماهی مشهد و … کاهش یابد و تقاضا و استقبال خانوارها برای تهیه این نوع ماهی افزایش یابد.

کیفیت گوشت ماهی آمور پرورشی

کیفیت گوشت ماهی آمور پرورشی نسبت به سایر ماهیان خانواده کپورماهیان لذیذ تر و خوش مزه تر می­باشد. به همین دلیل نسبت به دیگر کپورماهیان تقاضای بیشتری دارد. ماهی آمور بدنی کشیده و دراز دارد. این نوع ماهی کپور علفخوار بدنش از فلس های درشتی پوشیده شده است. رنگ بدن این نوع ماهی در سطح پشتی خاکستری است و در پهلوهای خود زردی متمایل به سبز رنگ است.

خرید ماهی آمور (سفید) به قیمت عمده

بهترین کیفیت ماهی آمور این است که چشم هایش صاف و براق باشد در حالی که اگر بی کیفیت باشد چشمانی مات و فرورفته خواهد داشت. گوشت ماهی آمور باید محکم به استخوان ها چسبیده شده باشد و به راحتی جدا نشود.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما