Warning: DOMDocument::loadHTML(): Unexpected end tag : p in Entity, line: 21 in /home/iranmahik/public_html/wp-content/themes/aradrolling/functions.php on line 990
ماهی سی باس و همه چیز درباره سی بس - شایلی فیش

ماهی سی باس و همه چیز درباره سی بس

ماهی سی باس و همه چیز درباره سی بس

ماهی سی باس و همه چیز درباره سی بس که نیاز باشد در این مقاله آورده شده است. در سطح بین المللی، سی باس یا بارمورندی به عنوان باس آسیایی شناخته می شود. آنها در سراسر مناطق ساحلی از خلیج فارس تا چین و جنوب ژاپن، از جنوب تا پاپوآ گینه نو و شمال استرالیا پراکنده هستند.

سی بس می تواند در آبهای شیرین یا شور زندگی کند. زیستگاه ها شامل نهرها، رودخانه ها، دریاچه ها، حورها و آب های ساحلی است.

چرخه زندگی سی باس شامل فازهای آب شیرین، حور و رودخانه و دریا است. در فصل مرطوب (اکتبر تا آوریل)، بالغها که آمادگی تخم ریزی دارند از آب شیرین به حورهای ساحلی و دهانه رودخانه برای تخم ریزی (آزادسازی اسپرم و تخمک) مهاجرت می کنند.

یک ماده بالغ می تواند در طول فصل تخم ریزی تا 40 میلیون تخم بوجود می آورد. با این حال بیش از 90 درصد لاروها و بچه ماهیان در چند هفته یا ماه اول می میرند.

تنها 24 ساعت پس از لقاح، سی بس تقریباً آماده بیرون آمدن از تخم است. پس از جوجه ریزی، لاروها هنوز به طور کامل رشد نکرده اند. چشم ها و دهان بسته است و لارو متکی به مواد مغذی از کیسه زرده است که هنوز به آن چسبیده است.

در روز دوم یا سوم زندگی، چشم ها و دهان باز می شوند و لاروها شروع به جستجوی غذا می کنند. اولین غذای زنده ای که آنها می خورند پلانکتون ها (جانداران میکروسکوپی گیاهی و جانوری که به صورت خوشه ای حرکت می کنند) است.

هنگامی که ماهی ها از نظر جنسی بالغ می شوند (در سن سه تا پنج سالگی) دوباره به آب شور مهاجرت می کنند تا تخم ریزی کنند و چرخه زندگی دوباره شروع می شود.

(باراموندی ها هرمافرودیت های پروتاندروس هستند، به این معنی که جنسیت خود را از نر به ماده تغییر می دهند. آنها در حدود سه تا چهار سالگی به عنوان نر بالغ می شوند. نرها از حدود پنج یا شش سالگی به ماده تبدیل می شوند و طول آنها حدود 80 سانتی متر است. اما برای این تغییر جنسیت به آب شور نیاز دارید.)

نوجوانان ماهی های کوچک، حشرات آبزی و سخت پوستان کوچک مانند میگو را می خورند. بزرگسالان عمدتاً از ماهی، از جمله سایر باراموندی ها و سخت پوستان استفاده می کنند.

در جنوب ایران در خلیج فارس ماهی سی بس به صورت انبوه و عمده پرورش می یابد و ماهی سی بس داخلی به آسانی از تولیدات داخلی تأمین می شود.

ماهی سی باس

آیا ماهی سی باس مضر است؟

ماهی سی باس

آیا ماهی سی بس مضر است؟ خاصیت های آن چیست و چه کسانی می توانند آن را بخورند؟ سی باس یک نوع ماهی سالم است که باید آن را در سبد غذایی خود قرار دهید. این باس دریایی مغذی با بافت، طعم و تغذیه عالی است. سی بس کم چرب و سرشار از اسیدهای چرب امگا 3 می باشد که آن را به یک منبع عالی از مواد مغذی ضروری تبدیل می کند.

دانشمندان سی بس پرورشی  را یکی از سالم ترین غذاهای دریایی می نامند. این ماهی برای سیستم قلبی عروقی شما لازم می باشد. خوردن این ماهی بدلیل اسیدهای چرب امگا 3 در رژیم غذایی شما شروعی تازه برای یک سبک زندگی سالم است.

بیشترین فایده سی بس و سایر ماهی ها بدلیل اسیدهای چرب امگا 3 آنها است، که برای سلامت قلب شما ضروری هستند. قرارگیری ماهی به رژیم غذایی برای سلامت ما خیلی مهم است و می تواند خطرات قلبی در آینده را کم کند. سی بس ماهی است که سرشار از اسیدهای چرب امگا 3 است.

از مزایای اسیدهای چرب می توان موارد زیر را ذکر کرد: کاهش التهاب تری گلیسیرید پایین کاهش آریتمی ایجاد آهسته پلاک شریان دریافت حداقل 250 میلی گرم اسیدهای چرب امگا 3 در روز می تواند خطر مرگ ناگهانی قلبی را تا 35 درصد کاهش دهد.

دیگر فواید مصرف اسیدهای چرب امگا 3 می توان به کاهش آرتروز، افسردگی و کاهش حافظه اشاره نمود. اگر باردار یا در دوران شیردهی می باشید، پزشکان خوردن ماهی مانند سی بس را توصیه می نمایند. چربی های امگا 3 موجود در ماهی می تواند به بهبود رشد شناختی در نوزادان کمک کند. مزیت دیگری که برای سی باس پرورشی وجود دارد، کمترین اثر جیوه و بی‌فنیل‌های پلی‌کلرینه است که آلاینده‌های دریایی هستند که می‌توانند بر رشد سیستم عصبی کودک تأثیر بگذارند.خرید و تهیه ماهی سی باس از مراکز اصلی و عمده فروشان بسیار مهم است زیرا برخی ماهی ها در محل نامناسب پرورش می یایند و حاوی جیوه هستند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما