Warning: DOMDocument::loadHTML(): Unexpected end tag : p in Entity, line: 11 in /home/iranmahik/public_html/wp-content/themes/aradrolling/functions.php on line 990
مرکز پرورش ماهی کپور علفخوار در ایران - شایلی فیش

مرکز پرورش ماهی کپور علفخوار در ایران

ماهی کپور علفخوار یکی از گونه های ایده آل برای پرورش بوده چون دارای رشد سریع و پذیرش تغذیه دستی می باشد و در دریای جنوب نیز یافت می شود که کیفیت گوشت و طعم خوش آن نظر بسیاری را به خود جلب نموده است، مرکز پرورش دهنده آن این ماهی را به صورت تازه و در اوزان مختلفی وارد بازار می کند.

مرکز پرورش ماهی کپور علفخوار در ایران

خصوصیات ماهی کپور علفخوار چیست؟

خصوصیات ماهی کپور علفخوار چیست؟ انواع ماهی کپور علفخوار از بومی سیبری و چین است که از بدنی پهن و کشیده بر خوردار بوده و دارای باله های کوتاه و قوی می باشد که رنگ بدن آن در پهلو زرد مایل به سبز و از پشت خاکستری با فلس های درشت می باشد و غذای اصلی آن علوفه و گیاهان آبزی می باشد.

این ماهی نوع نر آن در مناطق گرمسیری در سن ۲ تا ۳ سالگی و نوع ماده آن نیز در سن ۳ تا ۴ سالگی به بلوغ می رسد که وزن آن تا ۴ کیلو می رسد، این ماهی تا زمانی که به سه سانتیمتری برسد از پلانگتون ها، جلبک ها، گیاهان آبزی و لاروها تغذیه نموده و به مرور از گیاهان آلی تغذیه خواهد نمود.

پرورش ماهی کپور علفخوار به دلیل کیفیت گوشت، رشد سریع و قبول تغذیه دستی در کل جهان انجام یافته و به وفور مورد تکثیر قرار می گیرد، این ماهی سرشار از مواد معدنی و ویتامین هایی مانند فسفر، آهن، ویتامین ب، سی، ای، ویتامین آ، روی، سلنیوم، کلسیم، امگا۳، منیزیم، مس و … می باشد.

قیمت جدید ماهی کپور علفخوار

قیمت جدید ماهی کپور علفخوار قیمت جدید ماهی کپور بسته به گونه و کیفیت مختلف است و تازگی و کیفیت نقش بسزایی بر نرخ گذاری آن دارد، حین خرید ماهی نیز باید به سلامت آن توجه نمود، اگر ماهی تازه خریداری می شود باید به موج های رنگارنگ در پولک و درخشان بودن ظاهر ماهی توجه نمود که نشان دهنده تازگی آن می باشد.

 یکی از نشانه های فساد در ماهی وجود لکه هایی در بدنش و چشمان غیر شفاف و سفیدش می باشد و ماهی تازه دارای گوشت سفت با بافت به هم پیوسته است و تمام اعضای بدن نیز محکم به هم چسبیده است، ماهی منجمد بعد از اینکه خریداری شد باید فوری پخته یا فریزر شود نباید آن را از انجماد خارج نمود و دوباره فریزرش کرد.

اصولا ماهی های دریایی برای انتقال به استان های دور دست به صورت منجمد عرضه می شود و برای حمل در مکان های نزدیک به صورت تازه عرضه می شود، همچنین در صورتی که ماهی اصولی منجمد شود و از کیفیت طعم، بو و خواص آن کاسته نخواهد شد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما